Home Wiadomości Włochy: nowa prowincja franciszkańska

Włochy: nowa prowincja franciszkańska

Redakcja

O godz. 15 w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. odmówieniem modlitwy brewiarzowej i pieśnią „Veni Creátor” przy grobie serafickiego ojca św. Franciszka została oficjalnie erygowana nowa prowincja włoska św. Franciszka z Asyżu, powstała z połączenia prowincji z Sardynii, Toskanii, Umbrii, Marche i Lacjum.

O godz. 16 minister generalny fr. Marco TASCA rozpoczął obrady kapituły zwyczajnej nowo powstałej prowincji. Było obecnych 56 delegatów (54 z prawem głosu). Na pierwszej sesji zatwierdzono obowiązki kapitulne, zaś na drugiej przedstawiono sprawozdania wizytatorów generalnych z poszczególnych prowincji.

Po południu w czwartek 27 kwietnia 2017 r. pierwsza kapituła prowincjalna zwyczajna nowej prowincji włoskiej św. Franciszka z Asyżu, obradująca w Casa Leonori przy Matce Bożej Anielskiej w Asyżu, wybrała definitorium prowincjalne w następującym składzie:

– fr. Franco BUONAMANO, minister prowincjalny (już wcześniej wybrany w listownym głosowaniu powszechnym w dniu 13 grudnia 2016 r.), urodzony w Sessa Aurunca (Caserta, Włochy) 11 września 1961 r., profes czasowy od 31 sierpnia 1988 r. i solemny od 27 września 1992 r., wyświęcony na kapłana 4 grudnia 1993 r.;
– fr. Alessandro PRETINI, wikariusz i sekretarz prowincji;
– fr. Domenico FODERARO, asystent prowincjalny;
– fr. Danilo MARINELLI, asystent prowincjalny;
– fr. Claudio FANETTI, asystent prowincjalny;
– fr. Andrea MURA, asystent prowincjalny;
– fr. Benone BUTACU, asystent prowincjalny.

Z kolei przystąpiono do wyboru ekonoma prowincji, którym został fr. Sergio COGNIGNI, poborcy prowincji – fr. Claudio FANETTI oraz 2 delegatów prowincji na kapitułę generalną – fr. Paolo BOCCI i fr. Albino TANUCCI.

Nowa prowincja liczy 162 braci profesów solemnych, 7 profesów czasowych, 2 nowicjuszy i 5 postulantów.

Fr. Marco BELLACHIOMA, sekretarz kapituły

Za: www.ofmconv.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda