Home WiadomościZe Świata Włochy: poważnie uszkodzony klasztor klarysek w Camerino

Włochy: poważnie uszkodzony klasztor klarysek w Camerino

Redakcja

RVZe środkowych Włoch napływają kolejne zgłoszenia o poważnych zniszczeniach budowli kościelnych, spowodowanych przez niedawne trzęsienie ziemi i wciąż trwające silne wstrząsy wtórne. Znacząco ucierpiał m.in. słynny klasztor klarysek w Camerino nieopodal Asyżu. Założyła go w XV wieku włoska mistyczka, czcicielka Męki Pańskiej, św. Kamila Baptysta Varano.

Poważnie uszkodzone zostały tamtejszy kościół, trzy czwarte klasztoru klarysek i dom dla gości, które służby monitorujące stan bezpieczeństwa budynków zamknęły na czas nieokreślony. Siostry przeniosły się do kilku salek w bezpiecznej części klasztoru, a rozmównicę zamieniły na tymczasową kaplicę. Wspólnota klarysek z Camerino jest bardzo zaniepokojona o swoją przyszłość, ponieważ, jak przypomina, wciąż jeszcze spłaca dług zaciągnięty na remont klasztoru po trzęsieniu ziemi, które dotknęło ten region w 1997 r. Siostry podkreślają jednocześnie, że tę trudną sytuację przeżywają w perspektywie wiary i totalnego oddania się Bogu.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda