Home WiadomościZe Świata Wychowanka salezjańska zdobywa Londyn

Wychowanka salezjańska zdobywa Londyn

Redakcja

W tych dniach Londyn przeżywa euforię olimpijską z powodu Igrzysk Paraolimpijskich. Wśród tych, którzy nieśli pochodnię paraolimpijską znajdowała się także Beatrice Vio, salezjańska wychowanka Instytutu Salezjańskiego “San Marco” z Mestre, która swoją historią i swoim uporem zafascynowała sportowców, kibiców i media z całego świata.

“Bebe”, jak jest nazywana przez przyjaciół, ma obecnie 15 lat. Kiedy liczyła 11 lat, z powodu komplikacji wywołanych zapaleniem opon mózgowych musiała mieć amputowane kończyny. Zamiast się załamać, zaraz po wykonaniu operacji, zapytała lekarzy: „Kiedy będą mogła uprawiać szermierkę?”. Istotnie, młoda sportsmenka zaczęła uprawiać ten sport już w wieku 5 lat i kontynuowała także po operacji. Dzisiaj jest nadzieją szermierki: jedyna na świecie, która walczy na wózku bez rąk i nóg, mogąca już cieszyć się zwycięstwem w Igrzyskach w kategorii poniżej 17. roku życia.

Rozpoczęła przygotowanie zbyt późno, aby móc uczestniczyć w Paraolimpiadzie w Londynie; ale pchana całym swoim entuzjazmem i wspierana przez rodzinę, Bebe zakwalifikowała się do niesienia pochodni. Młoda wychowanka zyskała także wsparcie słynnych niepełnosprawnych sportowców, takich jak Francesca Porcellato i Oscar Pistorius, których sama Bebe zalicza do grona swoich przyjaciół. W ciągu kilku dni do Komitetu Paraolimpijskiego dotarło przeszło 1000 maili, wspierających jej kandydaturę. W dniu 29 sierpnia, w dniu otwarcia Paraolimpiady, marzenie stało się rzeczywistością.

Poruszając się za pomocą odpowiednich protez – podobnego typu, jakich używa biegacz z RPA Pistorius – Beatrice niosła pochodnię paraolimpijską jako jedyny sportowiec nie pochodzący z Anglii, który dostąpił tego zaszczytu. Bardzo wzruszona, w towarzystwie braw publiczności, wzruszyła także rodziców oraz licznych sportowców i sprawozdawców, którzy śledzili to wydarzenie.

Teraz “Bebe” oddaje się nauce, dopingowana przez swoich rodziców, którzy pragną, by osiągała takżę jak najlepsze wyniki w nauce. Jak wielu jej  rówieśników należy do grupy harcerskiej i już przygotowuje się do Paraolimpiady w Rio de Janeiro, przewidzianych w 2016 r., gdzie chce startować w szermierce i być może w biegach.

ANS – Londyn

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda