Home WiadomościZe Świata Wystartowała „iMolytva” – „Modlitwa w drodze” po ukraińsku

Wystartowała „iMolytva” – „Modlitwa w drodze” po ukraińsku

Redakcja

31 lipca 2018 roku Dystrykt Ukraiński został formalnie przyłączony do Prowincji Polski Południowej, stał się jej integralną częścią. Jest to efekt restrukturyzacji granic Prowincji Towarzystwa w naszej części Europy. Kilku jezuitów z PME pracuje od wielu lat na Ukrainie, ale ta nowa rzeczywistość stała się dodatkowym impulsem do myślenia o współdziałaniu na polu duszpasterstwa.

Widząc rozmach i powodzenie projektu „Pray as you go” w wielu krajach, a także od 2011 roku w Polsce jako „Modlitwa w drodze”, naturalne było myślenie o pojawieniu się ukraińskiej wersji. Bariery językowe zawsze są utrudnieniem, ale i szansą.

Na jesieni 2018 plany uruchomienia ukraińskiej „iMolytva” zaczęły się konkretyzować. Z propozycją wyszedł o. Віталій Осмоловський SJ. Naturalne było skorzystanie z dorobku i doświadczenia „Modlitwy w drodze”, która jest międzyprowincjalnym dziełem polskich jezuitów. Mamy duże zasoby tekstów rozważań, zaplecze techniczne do nagrań i zespół ludzi zaangażowanych w dzieło.

Tak więc od Środy Popielcowej „iMolytva” dostępna jest na stronie internetowej imolytva.org. Można jej słuchać, a także skorzystać z tekstów rozważań po ukraińsku zarówno w komputerze, co dzisiaj rzadsze, jak i na smartfonach, co staje się coraz bardziej powszechne. Jeszcze nie ma przygotowanej aplikacji, ale i ona się pojawi za kilka miesięcy. Musimy do tego czasu pokonać kilka ‘chorób wieku dziecięcego’, ale dzieło już jest, można z niego skorzystać. Przekazujcie tę wieść zainteresowanym i kibicujcie dalszemu rozwojowi tego naszego najnowszego dzieła międzyprowincjalnego.

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda