Home WiadomościZe Świata Wywiad z Franciszkiem dla czasopisma „Studia Moralia” Akademii Alfonsjańskiej

Wywiad z Franciszkiem dla czasopisma „Studia Moralia” Akademii Alfonsjańskiej

Redakcja

Akademia Alfonsjańska (Wyższy Instytut Teologii Moralnej prowadzony w Rzymie przez Zgromadzenie Redemptorystów) z okazji 70 rocznicy powstania została przyjęta przez papieża Franciszka na prywatnej audiencji 9 lutego 2019 r. W swoim przemówieniu papież wezwał Akademię do dalszego uprawiania teologii moralnej, kierując się wielkimi intuicjami alfonsjańskimi, ożywiając je w świetle Soboru Watykańskiego II i znaków czasu.

Zbliżając się do 150. rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła (24 marca 2021 r.), zwróciliśmy się do Ojca Świętego o możliwość rozmowy na temat aktualnych kwestii moralnych. Bodźce, które papież zaproponował w wywiadzie, nabierają szczególnego znaczenia nie tylko dla Akademii Alfonsjańskiej w związku z tym jubileuszem. Zachęcają nas do refleksji i pogłębienia teologicznej propozycji moralnej Świętego Doktora dla naszych czasów.

Na stronie „Studia Moralia” proponujemy pierwszą część wywiadu, autoryzowaną przez Ojca Świętego. Pozostałe części wywiadu ukażą się na stronie w najbliższych tygodniach, a pełna wersja ukaże się w kolejnym numerze „Studia Moralia”.

o. prof. Alfonso V. Amarante CSsR, Prezes Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie

Tłumaczenie całości wywiadu opublikujemy, gdy oryginalny tekst ukaże się w całości (red.)

Akademia Alfonsjańska to Wyższy Instytut Teologii Moralnej należący do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, afiliowany do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Na uczelni można odbywać studia specjalistyczne z teologii moralnej na najwyższym światowym poziomie.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda