Home WiadomościZe Świata Z podziękowaniami zadzwonił do niej sam papież Franciszek!

Z podziękowaniami zadzwonił do niej sam papież Franciszek!

Redakcja

Poznajcie siostrę Angel Bipendu, która pomaga chorym na koronawirusa w Bergamo.

„Dzień dobry, dzwonię z Watykanu aby podziękować siostrze Bipendu za to, co robi” – usłyszała w telefonie zakonnica. Początkowo s. Angel nie mogła uwierzyć, że rozmawia z papieżem. Gdy zapytała wprost kto dzwoni Ojciec Święty potwierdził, że tak, to on – papież Franciszek.

Siostra Angel Bipendu pochodzi z Kongo, jednak teraz pomaga chorym na koronawirusa w Bergamo – odwiedza ich w domach. „Kiedy wykonuję swoją pracę jako lekarz i odwiedzam pacjentów, początkowo patrzą na mnie trochę zaskoczeni, bo widzą, że nie jestem takim zwykłym lekarzem. Dopiero po wizycie przyznaję, że jestem również zakonnicą, wtedy ich nastawienie zmienia się pozytywnie” – powiedziała s. Bipendu.

Franciszek powiedział, że “dziękuje za jej świadectwo wiary”. Zapowiedział także, że gdy sytuacja wróci do normalności, to chce poznać siostrę Angel osobiście. Zakonnica opowiedziała o całym zajściu dziennikarzom CNA. Miało ono miejsce w Wielką Sobotę.

Siostra Angel należy do zgromadzenia redemptorystek, jest lekarzem pochodzącym z Kongo, jednak we Włoszech mieszka od 16 lat, właśnie tutaj studiowała medycynę. Wcześniej służyła uchodźcom we Włoskim Korpusie Ratunkowym.

Zobaczcie wideo z s. Angel: 

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda