Home WiadomościZe Świata Zabójstwo misjonarza kolumbijskiego w Angoli

Zabójstwo misjonarza kolumbijskiego w Angoli

Redakcja

W Angoli został zamordowany 36-letni misjonarz o. Manuel Ubaldo Jáuregui Vega. Był Kolumbijczykiem, należącym do zgromadzenia misyjnego Ksawerianów z Yarumal (Instytut Misji Zagranicznych w Yarumal). Został zabity w miejscowości Zango, w gminie Viana, w granicach Luandy, stolicy kraju.

Pochodzący z kolumbijskiego miasta Cecuta misjonarz od 6 lat pracował w Angoli. Według informacji przekazanej agencji Fides przez kolumbijskie Radio Caracol, kapłan po bardzo lekkim wypadku na parkingu, w którym uszkodził swoim samochodem motocykl, wysiadł, aby obejrzeć szkody, ale właściciel motocykla zaatakował go nożem, powodując poważne obrażenia. Przewieziony do szpitala zmarł. Napastnik przebywa w policyjnym areszcie.

Ksiądz był wikariuszem w parafii Przenajświętszej Trójcy we wspólnocie misyjnej ksawerianów z Yarumal w Luandzie. Rodzina księdza zwróciła się o pomoc do rządu kolumbijskiego, aby móc sprowadzić ciało do kraju.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews.va / Luanda
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda