Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego na Białorusi

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego na Białorusi

Redakcja

pijarzy.pl1 lutego br. w diecezji grodzieńskiej na Białorusi odbyło się oficjalne zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Uroczystości rozpoczęła konferencja wygłoszona przez franciszkanina – o. Antoniego Porzeckiego, po czym nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji ks. bp Aleksandra Kaszkiewicza uwieńczyła zakończenie Roku.

Z tej okazji przedstawiciele wspólnot zakonnych otrzymali duże świece z logo Roku Życia Konsekrowanego O. Witold Petelczyc SP – rektor i proboszcz szczuczyński na zakończenie Eucharystii w imieniu wszystkich zakonników podziękował księdzu biskupowi za zorganizowaną uroczystość i wszystkim wiernym za modlitwę w intencji osób konsekrowanych.

2 lutego br. uroczyste podsumowanie Roku Życia Konsekrowanego odbyło w parafii szczuczyńskiej. Podczas uroczystej Eucharystii młodzież w imieniu wszystkich wiernych złożyła słowa podziękowania za służbę kapłańską w parafii i obiecała pamiętać o konsekrowanych w swojej modlitwie. Wyrazem wdzięczności stały się kwiaty wręczone każdemu z ojców.

Natomiast ogólnobiałoruskie zakończenie roku odbyło się 4 lutego br. w archikatedrze mińskiej. Po wspólnej adoracji miała miejsce uroczysta Eucharystia z udziałem całego episkopatu Białorusi. Głównym celebransem był ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, który zachęcał wszystkich do podsumowania we własnym sercu przeżytego Roku Życia Konsekrowanego. Niespodzianką dla wszystkich zebranych zakonników i zakonnic stało świadectwo osób świeckich o roli osób zakonnych w ich życiu. Spotkanie zakończono wspólnym poczęstunkiem.

Wspólnota ze Szczuczyna

Więcej (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda