Home WiadomościZe Świata Zakończyła się wizyta Przełożonego Generalnego Salezjanów w Hongkongu

Zakończyła się wizyta Przełożonego Generalnego Salezjanów w Hongkongu

Redakcja

W dniu 17 sierpnia zakończyła się wizyta animacji Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime na placówkach salezjańskich w Makau, na Tajwanie i w Hongkongu. W centrum spotkań, które odbył, znalazły się: młodzież, aktualność dzieła, Rodzina Salezjańska i perspektywy dla salezjańskiego charyzmatu.

W dniu 16 sierpnia, w rocznicę urodzin Księdza Bosko, Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime nie mógł nie spotkać się z młodzieżą. Istotnie, ten dzień stał pod znakiem wielkiego spotkania, w którym uczestniczyło około 250 ludzi młodych ze szkół prowadzonych przez Rodzinę Salezjańską. Odbyło się ono w szkole “Tang King Po”. Dziesiątego następcę Księdza Bosko poproszono o opinię dotyczącą obecnej sytuacji Hongkongu, od czego się nie uchylił: zachęcił młodych, by nie uciekali się do przemocy, ponieważ siła niestosowania przemocy może zmienić świat. A poza tym, zachęcił ich również do walki na rzecz sprawiedliwości i troski o ludzi z marginesu i ubogich, czyniąc to za przykładem Jezusa. Na koniec, wraz ze swoim sekretarzem Horacio Lópezem, zaśpiewał dla nich.

Natomiast po południu spotkał się z ponad 300 członkami Rodziny Salezjańskiej, którym przypomniał, że wszystkie grupy są po to, aby służyć młodzieży.

Ostatnim punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył kard. Joseph Zen, emerytowany biskup Hongkongu – który w tym roku obchodzi 70. rocznicę ślubów – w koncelebrze z ks. Á.F. Artime, ks. inspektorem Josephem Ng i innymi salezjanami. “Slużyć młodym to służyć Jezusowi, a członkowie Rodziny Salezjańskiej powinni wykorzystać swój czas i swoje życie w służbie  ludziom młodym, pomagając im spotkać się z Bogiem” – powiedział Przełożony Generalny w homilii. 

Ten dzień zakończyło wieczorne spotkanie w gronie Rodziny Salezjańskiej. Zaś sobotni dzień, 17 sierpnia rozpoczął się spotkaniem z około 70 salezjanami należącymi do inspektorii pw. Maryi Wspomożycielki (CIN). W czasie szczerej i ożywionej rozmowy stwierdził, że inspektoria CIN, chociaż musi stawiać czoła licznym trudnościom i wyzwaniom, cieszy się błogosławieństwem Pana, który darzy ją pięknem, zdrowiem i stabilnością, bo jest pełna nadziei i nie przestaje pracować na rzecz ubogiej młodzieży, misji i na peryferiach.  

Zachęcił swoich współbraci do zwalczania klerykalizmu, indywidualizmu, wszelkiej formy korupcji oraz – wierności własnej tożsamości, powołaniu, konsekracji i posłannictwu.

Po tym znaczącym, ożywionym i dodającym bodźca spotkaniu miała miejsce Msza św., w czasie której Przełożony Generalny przyjął śluby wieczyste dwóch salezjanów.

I na koniec, po udzielenie wywiadu przedstawicielowi sektora komunikacji społecznej inspektorii, został odwieziony przez inspektora i innych salezjanów na lotnisko.

Zdjęcia z wizyty są dostępne na ANSFlickr.

(ANS – Hongkong)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda