Home WiadomościZe Świata Zakończyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Zakończyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Redakcja

Od 23 do 29 lipca 2018 r. w Nagykanizsa na Węgrzech miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej – PYM. Uczestniczyło w nim prawie 250 młodych ludzi związanych z duszpasterstwami pijarów z Białorusi, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Polski. W trakcie spotkania młodzież miała okazję doświadczyć wspólnoty modlitwy i chrześcijańskiej radości oraz poznać Węgry, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach w grupach.

Tegoroczne spotkanie miało hasło „Z Tobą+” w nawiązaniu do hasła Pijarskiego Synodu Młodych, jaki przezywamy w Kościele i w naszym zakonie. Podczas PYMu miały miejsce spotkania w grupach nawiązujące do przewodniego hasła. W programie miały miejsce także trzy wyjazdy krajoznawcze: do Budapesztu, Keszthely oraz nad Balaton. Uczestnikom zostały zaproponowane także workshopy.

W spotkaniu uczestniczył także o. Zsolt Labancz, Prowincjał Węgierskiej Prowincji Zakonu Pijarów. PYM 2018 zakończył się w niedzielę Mszą św., która miała miejsce kaplicy budapesztańskiego klasztoru pijarów. Po niej uczestnicy rozjechali się do swoich domów.

Najliczniejszą reprezentacją była grupa z Polski – 100 osób z Bolesławca, Elbląga, Jeleniej Góry, Krakowa, Łapsz Niżnych, Łowicza, Poznania, Rzeszowa i Warszawy. W PYM-ie uczestniczyli także przedstawiciele młodzieży z Białorusi (17 osób).

Więcej (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda