Home WiadomościZe Świata Zebranie Konferencji Redemptorystów Europy

Zebranie Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

W stolicy Hiszpanii w dniach 28-31 października br. odbyło się  spotkanie Europejskiej Konferencji Redemptorystów. Dyskutowano m. in. o sytuacji Zgromadzenia Redemptorystów w Europie, o nowych wyzwaniach misyjnych i o międzynarodowych wspólnotach zakonnych.

Podczas kilkudniowego spotkania w Madrycie poruszono takie kwestie, jak dalsza restrukturyzacja Zgromadzenia, tworzenie wspólnot międzynarodowych, duszpasterstwo młodzieży. Przyjęto także projekt otwarcia nowej misji w Albanii.

Konferencja Redemptorystów Europy została utworzona przez ostatnią kapitułę generalną Zgromadzenia. W jej skład wchodzą wszystkie jednostki Zgromadzenia od Portugalii po Rosję i Kazachstan. Łącznie należy do niej ponad 1500 redemptorystów, którzy żyją w 185 wspólnotach w 22 krajach. Najliczniejszą grupę stanowią Polacy. Wśród licznej polskiej delegacji byli m. in. o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów oraz o. Andrzej Wodka CSsR, który stoi na czele Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie.

Ważnym punktem Zebrania Ogólnego Europejskiej Konferencji Redemptorystów była Msza św. dziękczynna za beatyfikację 6 redemptorystów, którzy zginęli za wiarę podczas prześladowań religijnych w okresie hiszpańskiej wojny domowej. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Antonio María Rouco Varela. W homilii przewodniczący episkopatu Hiszpanii podkreślił wkład Zgromadzenia Redemptorystów w życie miejscowego Kościoła i jego charyzmat misyjny.

Źródło: Radio Watykańskie/RIRM

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda