Home WiadomościZe Świata Zgromadzenie Zakonne Księży i Braci Paulistów. Stulecie Paktu, czyli Tajemnicy powodzenia

Zgromadzenie Zakonne Księży i Braci Paulistów. Stulecie Paktu, czyli Tajemnicy powodzenia

Redakcja

7 stycznia 1919 roku bł. Tymoteusz Giaccardo zanotował w swoim dzienniku: „wczoraj wieczorem drogi Ojciec zaprosił wszystkich do zawarcia paktu z Panem. Paktu, który on zawarł”. Tak do naszej duchowości i praktyki życia trafił jeden z najcenniejszych darów, jakie otrzymaliśmy od bł. Jakuba Alberionego – Pakt zwany również Tajemnicą powodzenia. Już od stu lat kształtuje on wiarę i apostolskie zaangażowanie członków Rodziny Świętego Pawła. Niech ta okoliczność zachęci nas do ponownego odkrycia wartości i skuteczności tej „modlitwy wiary”, jak ją określił Założyciel.

Tajemnicy powodzenia nie można traktować jako formuły magicznej, która przez wypowiedzenie zaklęcia zmienia rzeczywistość zgodnie z naszą wolą. Tajemnica powodzenia nie służy upraszczaniu życia, nie jest łatwym sposobem pozyskiwania od Boga upragnionych łask. Jest raczej wyrazem głębokiej więzi z Bogiem i zaproszeniem do jej rozwijania, wypływa z serca zatroskanego o Bożą chwałę i o zbawienie ludzi odkupionych krwią Chrystusa. Jest przejawem świadomości własnej kruchości i niewystarczalności, ale i wyrazem głębokiej wiary i zaufania do Boga, który może wszystko. I wreszcie jest zobowiązaniem się do zaangażowania wszystkich możliwych sił i dostępnych środków, a także łask otrzymanych od Boga, dla wypełnienia powierzonego nam apostolstwa. Nie chodzi więc o własną wygodę czy o satysfakcję z odniesionych sukcesów, ale zawsze chodzi o pomnażanie chwały Boga i o dobro ludzi, których umiłował i do których nas posyła.

Zapraszamy do lektury świadectwa ks. Guido Gandolfo, a także do osobistego pogłębienia znaczenia i wartości daru, jakim jest Tajemnica powodzenia. Ksiądz Guido Gandolfo w proponowanym świadectwie stwierdził: „Prawdziwie, historia Rodziny Świętego Pawła jest historią cudów związanych z Paktem”. Zachęcamy Siostry i Braci, aby podzielili się swoimi świadectwami o skuteczności Tajemnicy powodzenia w ich życiu, nadsyłając je na adres Centrum Duchowości ([email protected]). Będziemy je publikować, aby także z ich pomocą wzrastały w nas wszystkich zaufanie do Boga i wdzięczność za Jego życzliwą i pełną mocy obecność w Rodzinie Świętego Pawła.

Niech rok stulecia daru Tajemnicy powodzenia, jaki otrzymaliśmy od naszego Założyciela, przyniesie błogosławione owoce w postaci pomnożenia naszej apostolskiej świętości dla chwały Boga i zbawienia ludzi.  

Tajemnica powodzenia – tekst

Świadectwo ks. Guido Gandolfo

Centrum Duchowości Rodziny Świętego Pawła

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda