Home WiadomościZe Świata Ziemia Święta: franciszkański portal Christian Media Center teraz także po chińsku

Ziemia Święta: franciszkański portal Christian Media Center teraz także po chińsku

Redakcja

Utworzone przez franciszkańską Kustodię Ziemi Świętej Chrześcijańskiego Centrum Medialnego (Christian Media Center) rozpoczęło wydawanie swoich materiałów również w języku chińskim. Dotychczas multimedialny portal informacyjny www.cmc-terrasanta.com był dostępny w językach angielskim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim, francuskim, arabskim i niemieckim, wkrótce dojdzie też wersja indonezyjska.

Christian Media Center przekazuje codzienne wiadomości o wydarzeniach chrześcijańskich, ekumenicznych i międzyreligijnych w Ziemi Świętej. Raz w tygodniu wydaje biuletyn, ale przede wszystkim zamieszcza liczne filmy wideo. Przeprowadza też transmisje na żywo z ważnych nabożeństw różnych Kościołów i wyznań oraz przynajmniej raz dziennie transmituje liturgię z Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie.

Jeden z pracowników ośrodka powiedział portalowi “abouna.org”, że strona internetowa, a także chińskojęzyczny kanał Centrum Medialnego na Youtube są niedostępne w części Chin. ”Mimo to chcemy przekazywać wiadomości o Ziemi Świętej na różne możliwe sposoby” – dodał rozmówca portalu. Wyjaśnił, że dzięki nowej wersji językowej można będzie dotrzeć także do ludzi w innych krajach, w których używany jest język chiński, jak Malezja, Singapur czy Korea.

ts (KAI) / Watykan/Ziemia Święta

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda