Home WiadomościZe Świata Ziemia Święta: wybór nowej przełożonej karmelu w Nazarecie

Ziemia Święta: wybór nowej przełożonej karmelu w Nazarecie

Redakcja

W karmelu Świętej Rodziny w Nazarecie zakończyła się wizytacja generalna i dokonano wyboru nowej przełożonej. Została nią siostra Josiane od Serca Jezusa (Viraux). Podobne wybory odbyły się wcześniej w pozostałych klasztorach karmelitanek na terenie Ziemi Świętej.

Wyborom nowej przełożonej przewodniczył bp Giacinto Boulos Marcuzzo, wikariusz łacińskiego patriarchy Jerozolimy dla Izraela. Kanoniczna elekcja poprzedzona były wizytacją, którą przeprowadził o. Jean-Joseph Bergara, prokurator generalny Zakonu Karmelitów Bosych. Nowa przełożona pochodzi z Belgii, a w Nazarecie przebywa od 1977 r. Karmel w Nazarecie liczy obecnie szesnaście sióstr, które pochodzą z trzynastu różnych krajów.

Przy okazji wyborów bp Marcuzzo wyraził wdzięczność lokalnego Kościoła za obecność zakonu karmelitańskiego. Szczególnie podziękował siostrom za modlitewne wsparcie i przykład świętości życia. Hierarcha podkreślił także, że międzynarodowe wspólnoty zakonne posługujące w ziemskiej ojczyźnie Jezusa są dla wiernych doskonałym przykładem jedności i współpracy. W Ziemi Świętej, oprócz wspólnoty w Nazarecie mamy także karmel w Hajfie, Betlejem i Jerozolimie. Wszystkie wspólnoty są międzynarodowe. Siostry pochodzą z różnych krajów świata: z Francji, Belgii, Włoch, Polski, Chile, Wenezueli, Chin, Peru, Madagaskaru, Mali i Filipin.

P. Blajer OFM, Jerozolima

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda