Home WiadomościZe Świata Zjazd michalitów wiceprowincji włosko-szwajcarskiej

Zjazd michalitów wiceprowincji włosko-szwajcarskiej

Redakcja

W dniach 27–29 grudnia 2011 r. w Castel Sant’ Elia (Włochy) odbył się doroczny zjazd wszystkich michalitów należących do wiceprowincji włosko-szwajcarskiej. Na spotkanie, któremu przewodniczył przełożony wiceprowincji ks. Bogdan Kalisztan, przybył z Polski Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik oraz ekonom generalny ks. Jerzy Sosiński.

W pierwszym dniu zjazdu (27 grudnia), w godzinach popołudniowych, odbył się egzamin dla “młodych księży”, przeprowadzony przez prokuratora generalnego ks. Mariana Babulę. Wieczorem przy wspólnej modlitwie brewiarzowej oraz uroczystej kolacji Ojciec Generał oficjalnie rozpoczął spotkanie współbraci pracujących w wiceprowincji włosko-szwajcarskiej. Kolejny dzień był bardzo pracowity. Podczas wielu spotkań wszyscy dyskutowaliśmy na tematy związane z życiem naszego Zgromadzenia, aktualnymi problemami wiceprowincji, jak również przygotowaniami do obchodów 100. rocznicy śmierci bł. Ojca Markiewicza. Doroczne spotkanie zakończyliśmy 29 grudnia. W tym dniu każdy miał możliwość osobistego spotkania z Ojcem Generałem, ks. Ekonomem lub ks. Wiceprowincjałem. Żal było rozstawać się, lecz już z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

Ks. Piotr Wojakiewicz CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda