Home WiadomościZe Świata “Złota Róża” w Pariacoto

“Złota Róża” w Pariacoto

Redakcja

Polska fundacja „Złota Róża” zorganizowała pielgrzymkę do Peru i innych krajów Ameryki Łacińskiej. W wyprawie uczestniczyło piętnastu Polaków.

8 lutego 2018 r. zatrzymali się w Pariacoto, gdzie zostali przyjęci przez br. Piotra Hrymę.

Duchowym przewodnikiem grupy był o. Bogdan Kocańda, franciszkanin konwentualny z Rychwałdu – miejscowości położonej blisko rodzinnego domu bł. Michała Tomaszka. Pielgrzymi obejrzeli film dokumentalny ze świadectwami opisującymi dzień ich męczeństwa, 9 sierpnia 1991 r. Grupa uczestniczyła we Mszy Świętej odprawianej przy grobie błogosławionych Michała i Zbigniewa.

Wierni modlili się również Drogą Krzyżową, przemierzając ostatnią drogę Męczenników na miejsce ich śmierci. Na cmentarzu polscy pielgrzymi odwiedzili grób krwi, w którym złożona została ziemia z krwią błogosławionych misjonarzy, a także wójta Pariacoto, zamordowanego razem z nimi. Przed wejściem do autobusu pielgrzymi zadawali wiele pytań o. Stanisławowi Olbrychtowi, który pracował w Pariacoto po śmierci Błogosławionych Męczenników.

o. Zbigniew Świerczek/ak.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda