Home WiadomościZe Świata Zmarła matka Apollinaris, Przełożona generalna Sióstr Miłości Jezusa

Zmarła matka Apollinaris, Przełożona generalna Sióstr Miłości Jezusa

Redakcja

infoansW dniu 30 maja 2015 r. w Juazeiro do Norte (Brasile), gdzie przebywała z wizytą w miejscowej wspólnocie, zmarła matka Apollinaris Shimura Yuriko, przełożona generalna Sióstr Miłości Jezusa. Wyjechała do Brazylii w dniu 20 maja, aby towarzyszyć siostrom w konsultacji na nową inspektorkę. W dniu 26 maja znaleziono ją nieprzytomną w swoim pokoju. Po czterech dniach leczenia szpitalnego zmarła w wieku 67 lat.

Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime, gdy dowiedział się o tym, przekazał, w imieniu całej Rodziny Salezjańskiej, wyrazy współczucia na ręce siostry Stelli AnMoung Soon, wikarii Zgromadzenia, łącząc się w żałobie, która niespodziewanie dotknęła Zgromadzenie Sióstr Miłości Jezusa. Przełożony Generalny, zapewniając o pamięci w modlitwie, przypomniał, że matka Apollliaris była mądrą kobietą, zarówno gdy chodzi o kierowanie zgromadzeniem, jak i entuzjastyczny i wierny udział we wszystkich spotkaniach Rodziny Salezjańskiej.

Siostra Apollinaris Shimura Yuriko urodziła się w Kofu w dniu 19 lutego 1948 r. w prefekturze Yamanashi jako pierwsza z sześciorga dzieci. W marcu 1960 r., w wieku zaledwie 12 lat, wstąpiła do wspólnoty preaspirantatu Sióstr Miłości Jezusa w Tokio (wówczas “Miyazaki”). Pierwsze śluby zakonne złożyła w dniu 8 grudnia 1969 r., a wieczyste – 8 grudnia 1975 r. Od 1977 r. mieszkała w Rzymie, pełniąc różne funkcje i stanowiska. W 1998 r., w czasie XI Kapituły generalnej została wybrana wikarią przełożonej generalnej. Siostra Apollinaris, kierując się duchem innowacji, trudziła się na pierwszej linii na rzecz odnowy duchowej i strukturalnej Zgromadzenia. W październiku 2004 r. została wybrana przełożoną generalną. Siostra Apollinaris z miłością i wielką wiarą pełniła swoją posługę, myśląc tylko o dobru Zgromadzenia. W 2010 roku została wybrana przełożoną generalną na drugą kadencję.

Cała Rodzina Salezjańska zapewnia o modlitwie za Zgromadzenie Sióstr Miłości Jezusa, aby mogło kontynuować swoje posłannictwo w duchu komunii, idąc śladami założycieli, jak o tym marzyła i czego pragnęła matka Apollinaris.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda