Home WiadomościZe Świata Zmarła najstarsza dominikanka na świecie

Zmarła najstarsza dominikanka na świecie

Redakcja

13 lutego zmarła siostra Marie Bernadette OP, najstarsza dominikanka na świecie. O śmierci siostry poinformowała diecezja Aire-et-Dax.

Marie Bernadette OP na początku stycznia skończyła 110 lat. W kwietniu obchodziłaby okrągłą rocznicę 90-ciu lat posługi zakonnej. Ostatnie 44 lata spędziła w zgromadzeniu w Dax w pobliżu Bayonne.

Siostra przeżyła obie wojny światowe, a także była świadkiem aż dziesięciu pontyfikatów. Urodziła się 5 stycznia 1907 roku w Orsanco w Kraju Basków. Miała jedenaścioro rodzeństwa. Jej trzy siostry także wybrały życie zakonne.

Siostra Veronique, przeorysza wspólnoty, tak wspominała zmarłą s. Marie Bernadette: “Gdy nie mogła dłużej pełnić obowiązków domowych z uwagi na stan zdrowia, to robiła różańce. A kiedy i tego nie była w stanie wykonywać, modliła się na nich całymi dniami po łacinie, francusku i baskijsku. W swych modlitwach zawierała prośby o nowe powołania i błogosławieństwa dla naszego zakonu. Modliła się także za papieża”.

W 2016 roku zakon dominikanów obchodził jubileusz 800-lecia założenia przez św. Dominika.

CNA/kk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda