Home WiadomościZe Świata Życzenia Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Życzenia Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Redakcja

„Towarzyszmy Jezusowi w spotkaniu ze swoim ludem, żeby być pośród Jego ludu” – te słowa Ojca Świętego Franciszka o osobach życia konsekrowanego przywołał delegat  KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz w życzeniach skierowanych do osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii. W Dniu Życia Konsekrowanego zapewnił on o stałej życzliwości i modlitwie w ich intencji.

Publikujemy treść życzeń:

Z okazji święta osób życia konsekrowanego, przypadającego w dniu Ofiarowania Pańskiego, pragnę złożyć Siostrom oraz Ojcom i Braciom zakonnym, zaangażowanym w duszpasterstwo Polaków przebywających poza granicami naszego kraju jak najlepsze życzenia wraz z wdzięcznością i zapewnieniem o stałej życzliwości i modlitwie.

Dedykuję Wam słowa wypowiedziane w roku ubiegłym przez papieża Franciszka podczas celebracji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego: „Jesteśmy dziedzicami marzeń naszych ojców, spadkobiercami nadziei, która nie zawiodła naszych matek i ojców założycieli (..) Towarzyszmy Jezusowi w spotkaniu ze swoim ludem, żeby być pośród Jego ludu. Nie w narzekaniu czy niepokoju tych, którzy zapomnieli prorokować, bo nie wzięli na siebie marzeń swoich ojców, ale w chwale i pokoju ducha; nie we wzburzeniu, ale w cierpliwości tych, którzy pokładają ufność w Duchu Świętym, Panu marzeń i proroctwa”.

Niech Was i Wam hojnie błogosławi Bóg Ojciec i Syn, i Duch Święty!

Bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Za: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda