Home Wiadomości Syria – Salezjanie z Aleppo: “cały świat usłyszał nasz głos”

Syria – Salezjanie z Aleppo: “cały świat usłyszał nasz głos”

Redakcja

Aleppo 2016Ks. Pier Jabloyan, wikariusz domu salezjańskiego w Aleppo, opowiedział, w jaki sposób przeżył w oratorium w Aleppo świadectwo, jakim podzieliła się w czasie ŚDM 2016 jedna z jego animatorek, Rand Mittri. “Podczas gdy Rand mówiła do Papieża, wszyscy odczuliśmy, że cały świat usłyszał nasz głos”.

Rand Mittri jest animatorką salezjańskiego oratorium w Aleppo i należy do grupy 21 młodych ludzi, którzy przyjechali z Bliskiego Wschodu, aby uczestniczyć w ŚDM 2016. Towarzyszył im ks. Simo Zakerian, dyrektor salezjański z Damaszku.

Radość z powodu słyszenia jednej z dziewcząt z oratorium, która mówi właśnie o oratorium i Księdzu Bosko oraz doświadczeniu, jakie jest udziałem ludności Aleppo, jest czymś emocjonującym i pięknym.

Tutaj cały czas ludzie mówią: jesteśmy dumni z Synów Księdza Bosko, sprawiliście, że cały świat usłyszał o naszym bólu.

Rand udało się również zdobyć podpis papieża Franciszka na zdjęciu, które przedstawia dzieci i młodzież z oratorium. Ten podpis jest wielkim podarkiem Papieża dla salezjańskiego oratorium w Aleppo.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda