Home Wiadomości Trzebinia: W czym mogę pomóc?

Trzebinia: W czym mogę pomóc?

Redakcja

Dnia 18 lutego 2018 roku w Trzebini rozpoczął się XI Synod Prowincjalny Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Przez trzy dni przełożeni salwatoriańskich wspólnot prowincji polskiej z piętnastu krajów podejmą szczegółową refleksję nad zagadnieniami dotyczącymi posługi superiora.

Poruszone zostaną m.in. następujące tematy: komunikacja wewnątrzwspólnotowa, animowanie życia wspólnoty, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, podejście do członków wymagających szczególnej troski (starsi i chorzy), reagowanie w sytuacjach nadużyć wobec nieletnich i innych niestosownych relacji oraz w stosunku do członków doświadczających uzależnień.

Wykłady specjalistów, praca w grupach roboczych i dyskusje na plenum mają zaowocować wspólnymi wnioskami i praktycznymi wskazówkami, które pomogą przełożonym na efektywniejsze pełnienie służby dla wspólnoty na co dzień.

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda