Home Wiadomości Uroczystość Świętego Pawła Apostoła

Uroczystość Świętego Pawła Apostoła

Redakcja

W niedzielę 30 czerwca, Rodzina Świętego Pawła obchodziła uroczystość św. Pawła Apostoła. W lubelskim domu paulistów, który jest pod wezwaniem św. Pawła, uroczystej celebracji eucharystycznej, przewodniczył przełożony regionalny Towarzystwa Świętego Pawła ks. Bogusław Zeman.

Homilię wygłosił, goszczący w tych dniach w Polsce, włoski paulista ks. Innocenzo Dante.

Ks. Innocenzo jest dla paulistów w Polsce postacią legendarną. Do naszego kraju przyjechał po raz pierwszy w 1977 roku, dając tym samym początek odradzającej się w latach siedemdziesiątych obecności paulistów w Polsce.

Ks. Innocenzo w wygłoszonej na tę okazji homilii, nawiązał do słów św. Pawła z Listu do Galatów (2, 20): „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus” podkreślając zapał, z jakim św. Paweł głosił Chrystusa, którego doświadczył w szczególny sposób, na drodze do Damaszku.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że członkowie Rodziny Świętego Pawła, wpatrując się we wzór Apostoła Narodów, powinni także dziś, żyć takim samym zapałem apostolskim, jakim żył przeszło dwa tysiące lat temu św. Paweł. Celem naszego życia winno być naśladowanie Jezusa Mistrza i pragnienie Jego głoszenia. Dla Chrystusa, każda osoba należaca do Rodziny Świętego Pawła powinna być gotowa do ogołocenia się z samego siebie i przybrania nowej szaty, jaką jest łaska Zmartwychwstałego.

Zobacz galerię

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda