Home Wiadomości Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego

Redakcja

o. Maksymilian KolbeW piątek 14 sierpnia przypada 74. rocznica śmierci męczeńskiej św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz.

Z tej okazji Franciszkanie i Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego zapraszają do udziału w uroczystościach w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i w byłym niemieckim obozie Auschwitz w Oświęcimiu.

Obchody rozpoczną się o godz. 8.00 w kościele franciszkanów w Harmężach nabożeństwem „Transitus”, upamiętniającym śmierć św. Maksymiliana w bunkrze głodowym.

Bezpośrednio po nim, ok. 8.45, wyruszy piesza pielgrzymka do KL Auschwitz (5 km), w której będą niesione relikwie Męczennika Miłości, największego polskiego franciszkanina.

O godz. 10.30 na byłym placu apelowym obok Ściany i Bloku Śmierci sprawowana będzie msza św., której przewodniczyć będzie sufragan diecezji bielsko-żywieckiej bp Piotr Greger. Modlił się będzie również prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Jarosław Zachariasz.

Święty Maksymilian Maria Kolbe (XIX/XX w.) był franciszkaninem, założycielem do dziś największego na świecie klasztoru i twórcą największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej w Niepokalanowie k. Warszawy, założycielem ruchu maryjnego „Rycerstwo Niepokalanej” (MI), męczennikiem Auschwitz (14 sierpnia 1941 r.).

Za: www.doen.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda