Home Wiadomości Uroczystości odpustowe w Kalwarii Pacławskiej

Uroczystości odpustowe w Kalwarii Pacławskiej

Redakcja

RMDziś w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest on okazją do dziękczynienia za planowaną na 5 grudnia beatyfikację ojców franciszkanów – misjonarzy Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, zamordowanych w Peru.

Odpust tradycyjnie zainauguruje poświęcenie szat Matki Bożej w lokalnym Sanktuarium. Po homilii wygłoszonej przy kaplicy Domku Matki Bożej, wierni wezmą udział w uroczystej procesji do kościoła. Towarzyszyć im będzie figura Matki Bożej Zaśniętej.

W trakcie trwającego do soboty odpustu codzienne będą sprawowane Msze św. oraz  nabożeństwa, w tym dziękczynne za dar beatyfikacji ojców franciszkanów: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

Kustosze tego miejsca – ojcowie franciszkanie – podkreślają, że udział w uroczystościach odpustowych może, a nawet i powinien stać się czasem przemiany i chrześcijańskiej odnowy. Jedną z homilii wygłosi ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski.

Franciszkanin o. Artur Zajchowski podkreśla, że odpust to wielkie wydarzenie, które gromadzi nie tylko Polaków. Co roku przed obraz Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej przybywają pielgrzymi z Ukrainy.

– Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP Pacławskiej jest największym wydarzeniem dorocznym w całym cyklu pielgrzymkowym. Gromadzi on co roku kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Polski, a także spoza jej granic, głównie z Ukrainy. Bardzo liczna piesza pielgrzymka przybywa właśnie ze Lwowa – mówi o. Artur Zajchowski.

Uroczystości odpustowe potrwają do soboty. Tego dnia o godz. 12.00 planowana jest suma odpustowa, której przewodniczył będzie o. prowincjał Jarosław Zachariasz.

RIRM

Za: Radio Maryja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda