Home Wiadomości VI. Dzień Różańca na warszawskim Służewie

VI. Dzień Różańca na warszawskim Służewie

Redakcja

Fotografia - Anna DziemskaWarszawski Dzień Różańca na warszawskim Służewie trwa właściwie 3 dni . Maryjny weekend zaczyna się w piątek debatą różańcową, a kończy w niedzielę wieczorem procesją różańcową w blasku ognisk.

W tych dniach każdy tutaj otrzymuje rekolekcje maryjne w pigułce.

Czciciele Matki Bożej i miłośnicy modlitwy różańcowej przybywają na Służew już w piątek, aby wysłuchać debaty różańcowej oraz w sobotę, aby uczestniczyć w poszczególnych nabożeństwach dla dzieci i dorosłych. W niedzielę na każdej mszy św. są głoszone kazania o treści różańcowej i maryjnej.

Na Służew przybywają na swoje nabożeństwa dzieci, koła różańcowe, osoby chore i niepełnosprawne, rodziny, osoby konsekrowane.

Wszyscy mogą uczestniczyć w dobie różańcowej, obejmującej adorację Najświętszego Sakramentu i odmawianie tajemnic różańca świętego.

Intencją tegorocznych dominikańskich modlitw było wypraszanie łask dla rodzin i wspólnot, dla obradującego właśnie w Rzymie synodu biskupów o rodzinie, dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i o mądre rozwiązanie problemu imigrantów .

Niezwykle ciekawie osobę Maryi i modlitwę różańcową przybliżyli w tym roku dominikanie z Łodzi – ojcowie Tomasz Nowak OP i Marek Rojszyk OP.

Wszystkie kazania można odsłuchać w Internecie:

http://www.sluzew.dominikanie.pl/nagrania/

Anna Dziemska

Foto: Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda