Home Wiadomości Warszawa: Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

Warszawa: Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

Redakcja

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie trwa Wakacyjny Zjazd Misjonarzy. W trzydniowym spotkaniu uczestniczy ponad stu kapłanów, sióstr zakonnych oraz osób świeckich pracujących łącznie w 98 krajach świata.

Jak podkreślają misjonarze, ich spotkanie to przede wszystkim czas odnowienia relacji z Bogiem i budowania wspólnoty. „My tu przyjeżdżamy, w pierwszej kolejności, odpocząć, odpocząć duchowo, czyli stanąć przy tabernakulum, naładować akumulatory – mówi pracująca na co dzień w Republice Demokratycznej Konga s. Estera ze Zgromadzenia Sióstr Salwatorianek. – A to miejsce ma dla nas bardzo duże znaczenie, bo tutaj utwierdziło się nasze powołanie w powołaniu, czyli nasze powołanie misyjne. Tutaj postawiona została kropka nad i. Z wielką radością wracamy do tego miejsca” – powiedziała s. Estera. Uczestnicy zjazdu zapoznają się nie tylko z aktualną sytuacją Kościoła w Polsce, ale również spotkają się z przedstawicielami władz państwowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda