Home Wiadomości Watykan: pogrzeb kard. Tucciego

Watykan: pogrzeb kard. Tucciego

Redakcja

Pogrzeb kard. TucciegoPapież Franciszek przewodniczył liturgicznym obrzędom pożegnania kard. Roberto Tucciego. Miały one miejsce na zakończenie Mszy św. pogrzebowej sprawowanej przez dziekana kolegium kardynalskiego w bazylice watykańskiej.

Kard. Tucci zmarł w 94. roku życia. Ten zasłużony jezuita przez kilkadziesiąt lat z oddaniem służył Stolicy Apostolskiej m.in. jako ekspert na  Soborze Watykańskim II, dyrektor generalny Radia Watykańskiego i organizator podróży zagranicznych Jana Pawła II.

„Umieranie w Panu jest konsekwencją trwania w Tym, który stał się dla nas drogą prawdą i życiem” – mówił w homilii kard. Angelo Sodano. Podkreślił on, że właśnie w Chrystusie zmarły jezuita odnalazł pewną drogę do domu Ojca. Dziekan kolegium kardynalskiego zacytował też słowa Papieża Franciszka, że kard. Tucci  „pozostawia po sobie pamięć życia czynnego i dynamicznego, oddanego konsekwentnie powołaniu zakonnika czułego na potrzeby innych oraz duszpasterza wiernego Ewangelii i Kościołowi za przykładem św. Ignacego”.

W liturgii w bazylice św. Piotra licznie uczestniczyli współbracia i współpracownicy zmarłego. O. Roberto Tucci spoczął na rzymskim cmentarzu Campo Verano w grobowcu Towarzystwa Jezusowego.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda