Home Wiadomości Watykan: Polski redemptorysta prelegentem spotkania młodych osób konsekrowanych

Watykan: Polski redemptorysta prelegentem spotkania młodych osób konsekrowanych

Redakcja

Logo Roku Życia KonsekrowanegoPonad 4 tysiące młodych osób konsekrowanych z całego świata od wtorku 15 września uczestniczy w Watykanie w międzynarodowym spotkaniu im dedykowanym pod hasłem: “Obudźcie świat. Ewangelia – proroctwo – nadzieja”.

Sympozjum zakończy się w najbliższą sobotę, 19 września. Organizatorem spotkania jest Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Każdy kolejny dzień rozpoczyna się od „słuchania” czyli spotkania wszystkich uczestników w auli Pawła VI na Watykanie, które dedykowane zostało pogłębieniu biblijnemu i teologicznemu istoty życia konsekrowanego. Spotkanie inaugurowały konferencje „Obudźcie świat” Prefekta Kongregacji J.Em. João Braz kard. de Aviz oraz ”Mistrzu gdzie mieszkasz? Chodźcie a zobaczycie” José Rodríguez Carballo, Arcybiskupa Sekretarza.

Wśród zaproszonych prelegentów między innymi: wykładowca Claretianum, rzymskiego Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego prof. Fabio Cardi (Jak ołówek w rękach Boga. Prowadzeni przez Ducha), J.Em. Kardynał Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, SDB, absolwent Akademii Alfonsjańskiej (1974) mianowany przez papieża Franciszka przewodniczącym Rady Kardynałów Doradców do pomocy w zarządzaniu Kościołem (Obudźcie świat), czy Przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Brazylii, Siostra Maria Inés Vieira Ribeiro MAD (Misja życia konsekrowanego we współczesnym Kościele: zaangażowanie społeczno-środowiskowe).

Radością i wyróżnieniem dla redemptorystów w ogóle, a redemptorystów polskich w szczególności jest obecność wśród prelegentów, ojca profesora Andrzeja Wodki, rektora Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie. Polski redemptorysta, znany i ceniony wykładowca uczelni rzymskich, będzie mówił 18 września o godz. 9.30 na temat: „Misja jako ‘mistyka zbliżenia się do innych’ (por. EG, 272) w świetle Pisma świętego”.

Każde popołudnie pomyślane zostało przez organizatorów międzynarodowego spotkania młodych konsekrowanych jako “darowanie tego”, co się otrzymało, a dzielenie to odbywa się w ramach warsztatów, które mają miejsce w różnych częściach Rzymu. Trzy grupy młodych konsekrowanych spotykają się także przy Via Merulana 31, w salach wykładowych Akademii Alfonsjańskiej, Wyższego Instytutu Teologii Moralnej redemptorystów. Wieczory posiadają charakter „świętowania i świadectwa”: młodzi konsekrowani uczestniczą w nabożeństwach pokutnych, Eucharystii, adoracjach oraz spotkaniach ewangelizacyjnych. Warto dodać, że na spotkanie przybyły trzy młode siostry redemptorystki ze Scala.

o. Krzysztof Bieliński CSsR, Rzym – Akademia Alfonsjańska

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda