Home Wiadomości Werbiści: X Zjazd Misyjny Dzieci

Werbiści: X Zjazd Misyjny Dzieci

Redakcja

Kilka dni zostało do rozpoczęcia jubileuszowego X Zjazdu Misyjnego Dzieci, który od lat odbywa się w Nysie. W tym roku spotkanie pod hasłem “Otwarte serce na misje” odbędzie się 20 września.

Wydarzenie przebiegać będzie pod patronatem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego a także prężnie działającej Werbistowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

W programie oprócz gier i zabaw, spotkań z misjonarzami w grupach kontynentalnych, loterii z nagrodami przewidziano także wspólną Eucharystię, której przewodniczył będzie ks. bp Paweł Stobrawa, biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej.

Organizatorem X Misyjnego Zjazdu Dzieci są Misjonarze Werbiści z Nysy oraz Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie i w Nysie. Honorowym patronatem spotkanie objął ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz Diecezji Opolskiej, zaś patronatem medialnym miesięcznik MISJONARZ, Wydawnictwo VERBINUM, Radio DOXA oraz Gość Niedzielny.

W ubiegłym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 600 dzieci i ich opiekunów z wielu parafii Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Mamy nadzieję, że w tym roku aura dopisze i uczestników będzie równie dużo – mówią Organizatorzy. – Serdecznie zapraszamy.

Oto ramowy program spotkania:

  • 9.00 Zgłaszanie się uczestników, zawiązanie grup kontynentalnych i rozśpiewanie
  • 10.00 Spotkania w grupach kontynentalnych
  • 12.00 Msza św. – ks. bp Paweł Stobrawa
  • 13.30 Posiłek
  • 14.00 Spotkanie wszystkich uczestników, gry i zabawy, loteria z nagrodami i inne atrakcje
  • 15.00 Zakończenie – wyniki loterii

Za: www.werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda