Home Wiadomości Wesprzyj Bezdomnych Pielgrzymów

Wesprzyj Bezdomnych Pielgrzymów

Redakcja

Wesprzyj Bezdomnych PielgrzymówZaniosą Twoją intencję na Jasną Górę. Fundacja Kapucyńska oraz Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Warszawskiej proszą o wsparcie organizacji ekwipunku dla bezdomnych Pielgrzymów.

Już niebawem wyruszą oni wraz z rzeszami innych Pielgrzymów na Jasną Górę. Zaniosą tam swoje trudy i troski, a także intencje i prośby wszystkich potrzebujących.

Na tę drogę, jak każdy pielgrzym, bezdomni potrzebują ekwipunku. Stąd w dniach 20 lipca – 2 sierpnia odbędzie się zbiórka darów rzeczowych.

Przydadzą się:
– ręczniki
– podkoszulki
– bielizna
– długie spodnie
– krótkie spodenki
– bluzy sportowe
– kurtki przeciwdeszczowe
– plecaki
– śpiwory
– namioty.

Wszystkie rzeczy nowe lub używane w dobrym stanie można przynosić na furtę Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie (prosimy o przekazanie bratu furtianowi informacji, że są to dary na pielgrzymkę). Furta klasztorna czynna jest codziennie w godzinach 7:30 – 21:00, z przerwą od 17:30 do 18:30.

W przypadku wysyłki paczki należy podać adres: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa.

Również na furcie klasztornej lub drogą mailową [email protected] można przekazywać intencje, które powędrują wraz z Pielgrzymami na Jasną Górę.

„Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego” powstała w 2010 roku z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów z Warszawy oraz ludzi świeckich. Fundatorem Fundacji jest Radosław Pazura. Fundacja wspiera działalność Braci Mniejszych Kapucynów skierowaną do ludzi potrzebujących. Bracia od 20 lat prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych w Warszawie przy ulicy Miodowej 13. Z jadłodajni korzysta codziennie około 200 osób, które otrzymują strawę nie tylko dla ciała, ale i duszy. W przyjaznym środowisku jadłodajni istnieje również duszpasterstwo bezdomnych oraz organizowane są rekolekcje i spotkania formacyjne. Realizacja działań możliwa jest dzięki wsparciu blisko 100 wolontariuszy oraz pomocy wielu ludzi dobrej woli. Głównym zadaniem Fundacji jest pozyskanie środków na budowę KOP-u (Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy).

Anna Tomczyk-Czerwińska
Specjalista ds. komunikacji
Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego
tel. kom. 502602373
[email protected]
www.fundacja-kapucynska.org
www.facebook.com/fundacjakapucynska

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda