Home Wiadomości Wiadomości o Rodzinie Wincentyńskiej z terenów objętych trzęsieniami ziemi

Wiadomości o Rodzinie Wincentyńskiej z terenów objętych trzęsieniami ziemi

Redakcja

famvin.orgWiadomości dotyczące poszczególnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej dotkniętych ostatnimi trzęsieniami ziemi docierają do nas, do .famvin powoli i jest ich coraz więcej.

Od Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo:

Siostra Ana María Maldonado, Wizytatorka Prowincji Ekwadoru Sióstr Miłosierdzia (HH.CC.) rozesłała biuletyn poświęcony aktualnej sytuacji po trzęsieniu ziemi i wstrząsach wtórnych, które miały miejsce w minioną sobotę:

„Informuję Was, że nasze Siostry z  Manta, Bahia, Tosagua, Chone, Esmeraldas, San Lorenzo oral Guayaquil mocno ucierpiały emocjonalnie, a niektóre domy są poważnie zniszczone. Jednak dzięki Bogu, wszystkie są bezpieczne.

Siostra Kathleen Appler, Przełożona Generalna pizza:  „nasze Siostry z Prowincji Ekwadoru czują się dobrze, dzięki Bogu, lecz cierpią z powodu losu jaki spotkał wielu ubogich, którzy w większości stracili wszystko.”

W rejonach dotkniętych kataklizmem mamy wiele Wspólnot, które ucierpiały, szczególnie w prowincji Manta, gdzie zawaliła się część domu wspólnotowego dla Sióstr Seniorek.

Siostry będą przeniesione do innej wspólnoty w Guayaquil. Oczekujemy na kolejne wiadomości. W Japonii, gdzie trzęsienie ziemi miało miejsce w ubiegłym tygodniu, nasze Siostry bezpośrednio nie ucierpiały, ponieważ nie mamy domów wspólnotowych w rejonie, gdzie trzęsienie ziemi miało miejsce.”

Od Sióstr Miłosierdzia (S.C.) –  S. Carole M. Blazina SC:

Siostra Jane Ann Cherubin pisze: „właśnie rozmawiałam Siostrą Ocknam Min w Ekwadorze. Powiedziała, że są nieco wstrząśnięte, ale czuja się dobrze. Kiedy poczuły drgania spowodowane trzęsieniem ziemi wszystkie opuściły budynek. Siostra Ocknam powiedziała, że wstrząsy ziemi były odczuwalne w całym Ekwadorze, nawet w Pedro Carbo, gdzie mieszkają nasze Siostry. W mieście zgasły wszystkie światła i nie było prądu przez ok. 30 minut. Nie działały telefony. Ambulatorium miało elektryczność ponieważ korzysta z zasilania awaryjnego z własnego generatora.

Siostra powiedziała, że nikt nie został rany w Pedro Carbo i one również czekają na wiadomości z innych rejonów. Siostra Ocknam powiedziała, da nam znać w najbliższych dniach na temat rozwoju sytuacji.

Ponadto powiedziała, ich budynki zostały uszkodzone w niewielkim stopniu. Część sufitu w kuchni i jadalni w Konwencie spadła w trakcie trzęsienia. Dzisiaj sprawdzili wszystkie pokoje w szkole i ambulatorium. Na ścianach widać szereg pęknięć, ale nie są znaczne. Powiedziała, że dziękuje Bogu, że w Pedro Carba nie ma wielkiego problemu a nam wszystkim dziękuje za zainteresowanie i modlitwy.

Siostra Sukja Lee, która aktualnie studiuje w Quito czuje się dobrze.

Jak możecie zauważyć wiele informacji jest szczątkowych. Dlatego zapraszamy wszystkich o przyłączenie się do modlitwy za wszystkich, których dotknęły ostatnie trzęsienia ziemi. Zachęcamy także do odwiedzania naszych stron na facebooku: Famvin Europe, Famvin Español, Famvin i CMGlobal.org, a także na Twitterze: FamvinEurope, gdzie staramy się publikować i podawać dalej nadchodzące informacje natychmiast po ich pojawieniu się. Jeżeli publikujecie coś na ten temat na swoich własnych profilach, prosimy publikuje jako „publicznie”, aby można było te informacje przekazać dalej.

Za: www.famvin.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda