Włochy – Musical na rozpoczęcie obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko w Turynie

“Wszyscy, a jest nas tutaj wielu, dziękujemy za sztukę, za piękno i cały ten czas, który poświęciliście, aby przygotować ten spektakl”. Tymi słowami Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Ángel Fernández Artime, zamknął prapremierę przedstawienia “Giovan(n)i d’oggi”, wystawionego w Teatrze Wielkim na Valdocco w Turynie, dziękując trupie “Nuove Direzioni” w czasie tradycyjnego “słówka na dobranoc”.

Wielkie zaangażowanie, związane z tym musicalem, który otworzył obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko we Włoszech, jest namacalne pod każdym względem, a przede wszystkim widoczne w sporej liczbie młodych aktorów, tancerzy, muzyków, techników. Co łączyło się następnie z wielkim wysiłkiem, aby wszystkie te elementy odpowiednio połączyć i harmonijnie zgrać. Jest to przedstawienie snu wg pomysłu ks. Maurizio Palazzo, katechety ze szkoły średniej “Agnelli” w Turynie, któremu zaufali inspektorzy, którzy kolejno zawiadywali “Subalipiną” w ostatnich latach: ks. Stefano Martoglio i ks. Enrico Stasi. Wspaniała muzyka i akcja, która odwraca nasz punkt obserwacyjny, wychodząc od przyszłości, poszukując odpowiedniego klucza czasu. Jest to ukazanie salezjańskiego ducha w bezpośrednim zaangażowaniu bardzo wielu młodych i bardzo młodych bohaterów.

Wśród publiczności, jaka wypełniła salę teatralną, znajdowali się: matka generalna CMW – s. Yvonne Reungoat, inspektorzy i inspektorki z terenu Włoch z większością członków swoich rad. Z uwagi na ciepłe przyjęcie, z jakim się spotkał, jest bardzo prawdopodobne, że musical “Giovan(n)i d’oggi” przemierzy cały kraj, a jego piosenki staną się ścieżką dźwiękową tego Dwusetlecia.

Za: www.infoans.org.