Home Wiadomości Wniebowzięcie na Jamnej

Wniebowzięcie na Jamnej

Redakcja

Dwa dni potrwają uroczystości ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów na Jamnej.

„Jamna i Lednica są miejscami przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II i najbliższych Światowych Dni Młodzieży. Podejmujemy formację młodzieży” – mówi założyciel tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei i organizator Spotkań Młodych na Lednicy, dominikanin o. Jan Góra.

Dwudniowe świętowanie rozpocznie się 14 sierpnia po południu odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Radosnym Pogrzebem Matki Boskiej. To niezwykłe nabożeństwo odprawiane jest tylko w czterech miejscach w kraju – oprócz Jamnej, także: w Kalwarii Pacławskiej, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Borku Starym, gdzie pracują dominikanie.

Wieczorem Jan Grzegorczyk, pisarz i wieloletni redaktor dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, przybliży gościom Jamnej postać Romana Brandstaettera, który związany był z klasztorem poznańskich dominikanów.

Następnego dnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gospodarze jamieńskiego domu Świętego Jacka zapraszają na Apel Poległych, a po nim na mszę świętą sprawowaną pod stuletnim dębem, którą odprawi o. Góra. Kazanie na temat pojednania wygłosi pracujący w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu niemiecki kapłan ks. Manfred Deselaers.

Położone niedaleko Tarnowa wzgórze Jamna to miejsce niezwykłe. 20 lat temu o. Góra otrzymał je wraz z opuszczoną szkołą. W miejscu masakry z czasu II wojny światowej, dzięki wielkiemu zaangażowaniu rzeszy ludzi dobrej woli, przedsiębiorców i młodzieży udało się zbudować ośrodek duszpasterski, będący własnością poznańskich dominikanów.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda