Home Wiadomości Wrocław. Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Wrocław. Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Redakcja

„Święty nie jest po to, aby go podziwiać, lecz po to, by go naśladować”

23 kwietnia 2017 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na uroczystej Mszy Świętej o godz. 13.00 do franciszkańskiej Parafii p.w. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu zostały wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Kult relikwii w chrześcijaństwie ma swą długą historię. Wyrósł przede wszystkim z ludowej pobożności. Okazał się ważny dla wielu pokoleń i stanowił pomoc w ewangelizacji narodów.

Dla naszej parafii otrzymanie relikwii pierwszego stopnia jest wielkim, a nawet szczególnym wyróżnieniem, gdyż postać św. Faustyny jest nam bardzo droga i bliska. Zwłaszcza, że w II Niedzielę Wielkanocną obchodzone jest w Kościele święto Miłosierdzia Bożego. Liturgia tej niedzieli w tekstach modlitw i biblijnych czytaniach mówi o tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Sam Jezus upomniał się w objawieniach udzielonych św. Siostrze Faustynie Kowalskiej o szczególniejsze uczczenie Boga w tej tajemnicy w tę właśnie niedzielę poprzez odrębne święto, jak je należy przeżywać, jak zyskiwać łaski Miłosierdzia Bożego.

Święto Miłosierdzia Bożego jest jedną z nowych form kultu (obok obrazu, koronki i godziny miłosierdzia), które Pan Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę. Istotą tego nabożeństwa jest postawa ufności wobec Pana Boga, która wyraża się w pełnieniu Jego woli, oraz postawa miłosierdzia wobec bliźnich.

Św. Faustyna swoim życiem uczy nas prawdziwej pokory. Pomimo trudów, przeciwności i braku efektów niosła światu orędzie Miłosierdzia Bożego. Jej przykład może nam pomóc w odkrywaniu tego niepojętnego przymiotu Pana Boga. Wpatrując się w jej postać szukajmy prawdy i miłości oraz z wiarą powtarzajmy słowa: „JEZU UFAM TOBIE”.

W uroczystości uczestniczyły siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i o. Marcin Jelinek, który odśpiewał Ewangelię według św. Jana. Aktu intronizacji dokonał proboszcz parafii, o. Marek Augustyn. Msza Święta była ogromnym przeżyciem i przebiegła w atmosferze modlitwy i uzupełnienia wiedzy o tym, czym jest święto Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy koronkę i ucałowaliśmy relikwie św. Faustyny, a następnie odbyło się w parafialnej

kawiarence spotkanie Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które przedstawiły historię zgromadzenia i działalność. Również przedstawiły świadectwa z życia św. Faustyny. Były to ciekawe epizody, których żadna lektura nie ujawnia. Zakończyliśmy święto Miłosierdzia Bożego pełni wrażeń i ogromnej wiedzy.

Maria Żmijowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda