WSD Salwatorianów: Każdy jest artystą swojego wnętrza

W dniach od 30 czerwca do 5 lipca 2014 roku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie k/Wrocławia odbył się XVII POLONIJNY PLENER MALARSKI „OBORNIKI ŚLĄSKIE 2014”.  Uczestnikami pleneru byli malarze z Ukrainy, Białorusi, Czech oraz z Polski.

Na zakończenie pleneru malarskiego miał miejsce wernisaż. Przy licznie zebranym gremium na klasztornym dziedzińcu, rozpoczął go występ p. Adama Woźniaka, który zaprezentował znane i lubiane utwory operowe. Po przywitaniu zebranych przez rektora seminarium salwatorianów ks. Jerzego Maderę oraz uhonorowaniu uczestników pleneru przez sponsorów, s. Aniela Garecka SDS zaprosiła wszystkich na degustację owoców swoich kulinarnych umiejętności.

Podczas wernisażu nie mogło nie zabraknąć dzieci, które wcześniej pod okiem malarzy robiły pierwsze kroki w artystycznym ujmowaniu świata. Jak co roku uczestniczyły one w dwudniowych warsztatach malarskich.

Na zakończenie warto sparafrazować zdanie z rozpoczęcia wernisażu przez ks. Jerzego Maderę z życzeniami także dla przeglądających tę stronę. Bo każdy z nas odpowiadając na powołanie Boga, staje się artystą własnego wnętrza; Bóg dał nam dwie księgi, do których czytania zaprosił człowieka. Pierwszą jest Pismo św. A drugą natura. Artyści mają tę szczególną wrażliwość na Boga ujawniającego się w pięknie. Bóg jest Piękny!

Za: www.sds.pl.