XX Jubileuszowe Spotkania Misyjne

XX Jubileuszowe Spotkania MisyjneTysiące osób skorzystały z atrakcji, które przygotowano podczas XX Jubileuszowego Spotkania Misyjnego, zorganizowanego przez Zgromadzenie Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Duchacze pragną każdego roku w ten sposób przybliżać swoją misję zakonną przez wspólne spędzanie czasu z wiernymi, mieszkańcami miasta i każdym, kto zechce skorzystać z zaproszenia. – Spotkaliśmy się w przeddzień Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, która jest główną uroczystością patronalną naszego zgromadzenia misyjnego. To nasze przygotowanie do odpustu poprzez śpiew, modlitwę, adorację, ale i spotkania wśród naszych bliskich – powiedział przełożony polskiej prowincji o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp.

Hasło „Postaw na misje” było zachętą wobec świeckich, aby zechcieli poznać głębiej misję zakonników w Polsce i na świecie. Dostrzec tym samym ich pracę w najdalszych zakątkach, takich jak Meksyk, Boliwia, Sierra Leone, Paragwaj czy Senegal. Każda integracja ma swój specjalny cel, na który przez cały dzień gromadzone są ofiary. W tym roku zostaną one przeznaczone na staże misyjne kleryków.

Zgromadzenie Ducha Świętego istnieje od 1703 roku i wywodzi się z Francji. Trzy tysiące misjonarzy pracuje w około 60 krajach świata. Polska prowincja powstała w 1921 roku, a pierwszy dom zakonny umieszczono w Bydgoszczy.

Za: Redakcja.