Home Wiadomości Zakończenie miesiąca odnowy Konferencji Redemptorystów Europy

Zakończenie miesiąca odnowy Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

Zakończenie miesiąca odnowy Konferencji Redemptorystów EuropyW Tuchowie zakończył się 2 sierpnia 2016 r. miesiąc odnowy Konferencji Redemptorystów Europy, rozpoczęty 4 lipca. Uczestniczyli w nim redemptoryści z Prowincji Warszawskiej: siedmiu kapłanów obchodzących 10 lat od złożenia profesji wieczystej oraz dwóch studentów przygotowujących się do jej złożenia, trzech studentów z Prowincji Rzymskiej i jeden z Wiceprowincji Bratysławskiej. Pobyt kapłanów trwał jak zwykle dwa tygodnie. Po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży kolejne dwa tygodnie spędzą w zaplanowanej wcześniej pielgrzymce.

Uczestnicy wysłuchali szeregu konferencji dotyczących formacji duchowej, ludzkiej i pastoralnej. Mieli również czas na osobistą modlitwę, a tygodnie spędzone w tak zróżnicowanej kulturowo i wiekowo wspólnocie były również dobrą szkołą budowania braterstwa.

Tegoroczny miesiąc odnowy Konferencji Redemptorystów Europy zorganizowany był przez współbraci z Wiceprowincji Bratysławskiej i odbył się w Kostolnej, w zachodniej Słowacji. Różnił się on nieco od organizowanych w latach ubiegłych, bo po raz pierwszy – zgodnie z zaleceniami Zarządu Generalnego – został on wydłużony do czterech tygodni zajęć, zakończonych rekolekcjami ścisłymi bezpośrednio przed złożeniem wieczystej profesji. Drugim elementem wyróżniającym tegoroczną edycję miesiąca odnowy był udział jej uczestników w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie spędzili oni ostatni tydzień lipca. Zakończenie spotkania miało miejsce w Tuchowie. Zarówno rozpoczęciu jak i zakończeniu miesiąca odnowy przewodniczył o. Vaclav Hypius CSsR, Przełożony Wiceprowincji Bratysławskiej.

Współbracia z Prowincji Rzymskiej powrócili do siebie, aby tam przygotować się bezpośrednio do ślubów wieczystych, które złożą 3 września. Natomiast br. Łukasz i br. Michał z Prowincji Warszawskiej oraz br. František z Wiceprowincji Bratysławskiej w najbliższych dniach rozpoczną ośmiodniowe rekolekcje ścisłe, które przeżywać będę w gościnnej wspólnocie Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej. Polecajmy w modlitwach naszych młodych współbraci w tak ważnym momencie, zarówno dla nich osobiście jak i dla ich macierzystych Prowincji i całego Zgromadzenia.

o. Witold Hetnar CSsR, Prefekt WSD Redemptorystów w Tuchowie

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda