Home Wiadomości Zakonnica wśród ofiar zamachu w Sudanie Południowym

Zakonnica wśród ofiar zamachu w Sudanie Południowym

Redakcja

68-letnia siostra Mary Abbud to jedna z ofiar wczorajszego napadu na pojazdy osobowe na drodze głównej Nimule-Dżuba poinformowało południowo sudańskie Radio Eye.

Uzbrojeni mężczyźni ostrzelali autobus i furgonetkę które jechały jeden za drugim, których pasażerowie wracali do stołecznej Dżuby z uroczystości stulecia parafii Matki Bożej Wniebowziętej w Loa. Naoczni świadkowie twierdzą, że w tym samym ataku zastrzelono dwóch mężczyzn w mundurach. Niepotwierdzona jest liczba osób, które odniosły rany.

Władze zapewniają, że siły bezpieczeństwa ścigają napastników. Niektórzy podejrzani zostali podobno aresztowani. Na początku bieżącego roku armia poinformowała, że rozmieściła więcej żołnierzy wzdłuż drogi Dżuba-Nimule. Przywrócono eskortę bezpieczeństwa dla pojazdów osobowych. Uważa się jednak, że większość zmotoryzowanych woli jeździć na własną rękę.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda