Home Wiadomości Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek

Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek

Redakcja

Kilka sióstr zakonnych otworzyło w londyńskiej dzielnicy Shoreditch w Wielkiej Brytanii restaurację pod nazwą „NUNdos”. To nie jest zwykła jadłodajnia dla ubogich! „Food for the Soul” („Pokarm dla duszy”) to miejsce, które ma wyrwać przechodniów od telefonów i pozwolić nawiązać… normalną rozmowę.

Grupa kobiet z klasztoru w Norfolk serwuje szeroki wachlarz darmowych posiłków, włączając w to rosół z kurczaka i zupę soczewicową. Warunkiem spożycia posiłku jest… oddanie telefonu do „aresztu”.

Córki Bożego Miłosierdzia mają nadzieję, że robione przez nie obiady pozwolą im się oderwać od telefonów i zawiązać rozmowę z klientami, a także z samymi siostrami zakonnymi. Podkreśla się, że aż 42 procent nastolatków w Wielkiej Brytanii odczuwa „brak sensu życia”.

„Food for the soul” („Jedzenie dla duszy”) jest serwowane od wtorku do czwartku w White Rabbit między godzinami 11:30 a 20:00.

Inicjatywa zyskała rozgłos, gdy pojawiła się w Londynie jako część nowej serii na kanale 5 brytyjskiej telewizji, pod tytułem „Bad Habits: Holy Orders” („habit” w języku angielskim oznacza zarówno „nawyk”, jak i „habit”, strój zakonny – stąd gra słów: „złe habity” / „złe nawyki”), która pokazuje jak pięć młodych kobiet spędza cztery tygodnie we wschodnio-anglikańskim klasztorze.

Pytanie, kiedy coś takiego powstanie w Polsce?

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda