Home WiadomościZakony dla Ukrainy Kapucyni: Wieści z Ukrainy

Kapucyni: Wieści z Ukrainy

Redakcja

Wojna w Ukrainie trwa już ponad dwa tygodnie. Przez ten czas bardzo wielu uchodźców udało się na zachód, aby tam szukać pomocy. Dużą część, tych którzy szukają schronienia, stanowią dzieci. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mimo tragedii, której doświadczają, mogą otrzymać wsparcie od ludzi dobrej woli.

Zapraszamy do zapoznania się z sytuacją w Ukrainie, widzianą oczami naszych braci. 

12 marca 2022 – Sobota:

Br. Błażej Suska (Kijów)

 
Dzieci. To co widziałem w internecie, stało się faktem.
W okolicach południa do naszego klasztoru – schronu, z okolic okupowanego Czernichowa  przybyły dzieci ze swoimi mamami, łącznie 33 osoby. Jak się później okazało, ich wioska po dwóch godzinach od wyjazdu dzieci, została zbombardowana. Dzieci oczywiście o tym nie wiedzą. U nas nasi goście odpoczywają, dzieci się zaczęły uśmiechać i bawić.
 
Jutro przed nimi kolejny dzieci podróżowania na Zachód. Czekajcie tam na nich. Kolejny raz dziękuję Wam, rodacy za gościnność i przyjęcie gości ze Wschodu.
Dzieci z błogosławieństwem br. Sergija, naszego gwardiana, wyjechały na Zachód. Boże daj im szczęśliwą bezpieczną drogę i dobrych ludzi na granicy i w Polsce.
 
W tym kontekście, gdy cierpią niewinne dzieci, wypełnić Słowo z dzisiejszej Ewangelii o miłości nieprzyjaciół jest nie możliwe….. Tak, nie możliwe, dlatego Duchu Święty przyjdź. Proszę Was o modlitwę, tak, aby wojną się skończyła, ale przede wszystkim, abyśmy w tym piekle zachowali ludzkie oblicze i byli chrześcijanami kochającymi naszych braci Ruskich. Duchu Święty przyjdź…
 

Br. Stanisław Mański (Starokonstantynów)

 
U nas spokojnie, tylko niekiedy alarmy. Nocuje ok 20 osób codziennie. Władek pojechał na granicę odebrać pomoc medyczną i trochę prowiantu dla tej garstki parafian jaka została w mieście. Większość wyjechała. Załatwiamy im miejsca w Polsce u przyjaciół. Odwiedzamy starszych i ubogich parafian, kupujemy dla nich produkty i modlimy się…. Są też rodziny, które tranzytem zatrzymują się u nas w drodze do Polski na jedną noc.
 
Br. Władysław Gmyrko z dostawą prowiantu i leków.
 

11 marca 2022 – Piątek:

Br. Błażej Suska (Kijów)

 
Drodzy Bracia, wczoraj Bóg dał nam Słowo, modlimy się o nową Esterę dla Ukrainy. Prezydent Zeleński, przed wojną zadeklarowany nie praktykujący Żyd, dzisiaj odwołuje się do Boga i prosi o modlitwę za Ukrainę !  Może to początek nawrócenia serca jednego człowieka. Oremus !
 
Dzisiejsze Słowo tak jak całe chrześcijaństwo jest skandaliczne. Sprawiedliwość ? U nas na wojnie wszystko jest jasne. Wiemy kto jest okupantem, kto jest pokrzywdzonym.  Boże daj nam Twojego Ducha, naucz nas być chrześcijanami na wojnie. 

 

Bracia, którzy mogą, mają czas i umiejętności techniczne nie przestają głosić Słowo potrzymania, otuchy przy tym prosząc o pomoc finansową na dzieła, które mimo wojny prowadzą. 
Działają nasze różne kanały online w tym najbardziej znany Pio TV
 
„Głoś, nastawaj w porę i nie porę…..” Boże daj nam siłę i odwagę!
 
Eucharystia w formie online,  to też znak dla naszych parafian, które są  „gdzieś”, że my żyjemy i czekamy na nich po zakończeniu wojny, da Bóg jak najszybciej ! 
 
 
 

Chcesz przekazać pieniądze na pomoc dla Ukrainy? Podajemy numer konta Kustodii Ukrainy:

Adres:
Kapucyni – Prowincja Krakowska
Kustodia Ukrainy
ul. Korzeniaka 16
30-298 Kraków

NIP:
6762083140

REGON:
040018820

Konto:
Bank Pekao SA / I Oddział Kraków
Rynek Główny 31
31-010 Kraków

IBAN (PLN): PL83124046501111001035449518

IBAN (EUR): PL68124046501978001035455229

IBAN (USD): PL93124046501787001035455405

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda