Home WiadomościZakony dla Ukrainy Poznań: Karetka dla Ukrainy

Poznań: Karetka dla Ukrainy

Redakcja

W Domu Misyjnym powstała również bezpłatna poradnia prawna.

W domu prowincjalnym w Poznaniu odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej wyposażonej karetki pogotowia, która zostanie przekazana do Kijowa na Ukrainie. Ofiarodawcami i fundatorami sprzętu ratownictwa medycznego są Rycerze św. Jana Pawła II. Oprócz nowoczesnego pojazdu, ufundowane zostało pełne wyposażenie medyczne wraz z zapasem materiałów, które z pewnością przydadzą się na ogarniętej wojną Ukrainie – było to możliwe dzięki wsparciu organizacji i osób prywatnych, które zorganizowało Centrum Ratownictwa Medycznego z Poznania.

Dar Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II poświęcił o. Marek Ochlak OMI, dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji, a akt przekazania dokonał się pomiędzy generałem rycerzy – Bratem Generałem Krzysztofem Wąsowskim, a ordynariuszem polskich oblatów – o. Pawłem Zającem OMI. Polski prowincjał wyraził wdzięczność za hojny dar na rzecz Ukrainy.

Jednocześnie w Domu Misyjnym w Poznaniu otwarta została bezpłatna poradnia prawna, w której będzie można skorzystać z pomocy prawników z Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda