Home Wiadomości Złoty Jubileusz Sióstr Serafitek

Złoty Jubileusz Sióstr Serafitek

Redakcja

50 lat obecności w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie i 130 lat istnienia Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej

W sobotę, 8 października, o godz. 1100 została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna koncelebrowana w podzięce za 50 lat posługi sióstr Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej – Serafitek w parafii Najświętszego Zbawiciela oraz 130 lat istnienia tego Zgromadzenia. Na uroczystość przybyły siostry z całej Polski i z zagranicy.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Gabriel Bartoszewski. W koncelebrze uczestniczył m. in. ks. prał. Bronisław Piasecki, wieloletni proboszcz, obecnie rezydent w parafii i obecny proboszcz parafii ks. prał. Tadeusz Sowa. O. Gabriel Bartoszewski w homilii przypomniał, że zgromadzenie założył w 1881 roku w Zakroczymiu o. Honorat Koźmiński razem z Łucją Szewczyk, posyłając siostry ukrytki do pracy z ubogimi. Przypomniał tez, , że Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił w 2002 r. błogosławioną s. Sancję Szymkowiak, serafitkę.

Siostry dziękowały ks. prał. Bronisławowi Piaseckiemu za życzliwość i stworzenie dobrych warunków do bytowania i pracy, obecnemu proboszczowi ks. prał. Tadeuszowi Sowie za dobrą obecną współpracę, kapłanom i parafianom za dobre relacje i współpracę.

Na koniec zostało odśpiewane uroczyste „Ciebie Boga Wychwalamy”.

W gazetce parafialnej „ Nasz Zbawiciel” siostry opisują historię swojego Zgromadzenia i pracy w parafii Najświętszego Zbawiciela. Informują, ze obecnie dziękują Bogu za dar założyciela współnoty Serafitek – błogosławionego Honorata Koźmińskiego oraz modlą się o beatyfikacje założycielki – matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Anna Dziemska

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda