Home Wiadomości Znaczek Poczty Polskiej na Jubileusz Dwusetlecia

Znaczek Poczty Polskiej na Jubileusz Dwusetlecia

Redakcja

(fot. www.filatelistyka.poczta-polska.pl)Z okazji 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko Poczta Polska wydaje okolicznościowy znaczek, kopertę FDC oraz stempel pocztowy. Do obiegu wejdą one dokładnie 16 sierpnia 2015 r.

Znaczek pocztowy, o wartości 5,20 zł., wydrukowany został w nakładzie 250.000 szt. Rycina na znaczku powstała na bazie zdjęcia Księdza Bosko z Nicei z 1885 r. Z tej okazji została wydana również koperta FDC (First Day Cover – Koperta Pierwszego Dnia Obiegu. Koperta z nalepionym znaczkiem pocztowym, ostemplowana stemplem okolicznościowym w pierwszy dzień obiegu znaczka. Koperta i stempel mają zazwyczaj napisy nawiązujące do pierwszego dnia obiegu znaczka. Źródło: Wikipedia.https://pl.wikipedia.org/wiki/FDC).

Znaczek wraz z kopertą rozprowadzane są również w specjalnym folderze. Zawiera on podstawowe dane biograficzne o św. Janie Bosko oraz informacje o Zgromadzeniu Salezjańskim i Rodzinie Salezjańskiej.

Podstawowe dane emisji:

– autor projektu: Maciej Jędrysik
– autor rytu: Przemysław Krajewski
– ilość znaczków: 1
– wartość: 5,20 zł
– nakład: 250.000 sztuk
– technika druku: staloryt i rotograwiura
– format znaczka: 40,5 x 54 mm
– format bloku: 75 x 100 mm
– papier: fluorescencyjny
– data obiegu: 16 sierpnia 2015 roku

Źródło: www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Za: salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda