Home Wiadomości Życzenia Bp. Jacka Kicińskiego CMF

Życzenia Bp. Jacka Kicińskiego CMF

Redakcja

Umiłowani w Chrystusie Panu drodzy Ojcowie, Siostry i Bracia w życiu konsekrowanym,

dobiega końca czas Wielkiego Postu i wchodzimy w atmosferę Uroczystości Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Chrystus oddawszy za nas swoje życie już więcej nie umiera ale żyje pośród nas. Jest obecny w swoim Słowie, w sakramentach i we wspólnocie.

Słowo Boże zawsze jest odnawiające, życiodajne i budujące. Pierwsze słowa po zmartwychwstaniu jakie Jezus wypowiedział do swoich uczniów to: Pokój wam. Wiemy doskonale jak bardzo potrzeba tego pokoju w świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych sercach. Niech pokój Chrystusowy zawsze będzie z nami i w nas.

Sakramenty, to obecność miłującego i działającego Boga. Mają one moc, by nas uzdrawiać i umacniać, towarzyszą nam i prowadzą do świętości. Szcze- gólne miejsce zajmuje Eucharystia, w niej stajemy się świadkami męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Niech więc Eucharystia stanie się stylem naszego życia.

Wspólnota to miejsce, w którym realizujemy nasze powołanie i wypełniamy naszą misję. Jest ona przestrzenią uświęcenia i zbawienia. Niech nasze wspólnoty ożywiane Duchem Świętym, który został nam dany, promieniują świadectwem wzajemnej miłości.

Drodzy Ojcowie, Siostry i Bracia, życzę Wam, byście nigdy nie ustali na drodze powołania, a w dzisiejszym świecie byli krzewicielami i świadkami słowa Boże- go, zwiastunami sakramentalnej obecności Chrystusa i nauczycielami komunii.

Składając życzenia Wielkanocne pragnę jednocześnie wyrazić moją głęboką wdzięczność za dar Waszej obecności w Kościele i w świecie. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Wasze wspólnoty nowymi, wiernymi powołaniami, a Maryja, Matka Kościoła uczy zawierzenia i otwarcia się na „nowe powiewy” Ducha Świętego.

Z pasterskim błogosławieństwem –

+ Jacek Kiciński CMF
Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda