Home Wiadomości Życzenia Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Życia Konsekrowanego

Życzenia Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Życia Konsekrowanego

Redakcja

Drodzy w Chrystusie Panu Ojcowie, Siostry i Bracia!

Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój Wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.  (J 20,19-23)

Każda osoba konsekrowana jest powołana, by dzielić się wiarą ze spotkanym człowiekiem. W Instrukcji poświeconej życiu konsekrowanemu Głoście czytamy: zwiastuni radości Ewangelii, to mężczyźni i kobiety dotknięci miłosierdziem Ojca, zranieni miłością, która rozpala ich serce pasją dla Chrystusa i ludzkości, tak iż ofiarowują życie dla Ewangelii, niezwłocznie (por. Łk 24,33) wyruszając w drogę, aby głosić wszystkim ludziom, w każdym miejscu, przy każdej okazji radość Królestwa (Głoście, 23).  

To zadanie, głoszenia Dobrej Nowiny, które stawia przed nami Kościół staje się dziś jakże bardzo naglące. Jest jeszcze wiele miejsc, gdzie Ewangelia nadal nie dotarła. Tam zaś, gdzie zostało zasiane ziarno słowa Bożego pojawiło się wiele chwastów. Potrzeba zatem tych, którzy będą siać ziarno Ewangelii i czuwać nad jego wzrostem. Oznacza to bycie pośród tych i z tymi, do których jesteśmy posłani.

Drodzy Ojcowie, Siostry i Bracia w powołaniu zakonnym – z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech Chrystus Zmartwychwstały, który mówi: Pokój Wam, przynosi pokój do Waszych serc i tym pokojem Was napełni. Bądźcie zwiastunami nadziei w dzisiejszym świecie, jakże smutnym i podzielonym. Wasza obecność w wielu miejscach staje się błogosławieństwem dla tych, pośród których jesteście. Dziękuję Wam za Waszą codzienną posługę, pamięć i modlitwę, za wszelkie dobro, które za Waszą przyczyną staje się udziałem tak wielu.

Z pasterskim błogosławieństwem –
+ Jacek Kiciński CMF

Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda