Home Wiadomości Życzenia Wielkanocne Bp. Jacka Kicińskiego CMF

Życzenia Wielkanocne Bp. Jacka Kicińskiego CMF

Redakcja

Zmartwychwstanie Pańskie, Wrocław 2022 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry, Ojcowie i Bracia w powołaniu zakonnym,

Okres Wielkiego Postu powoli dobiega końca, wchodzimy w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy towarzyszyć Barankowi Bożemu w Jego Męce i Śmierci. W Wigilię Paschalną, uroczystym śpiewem Alleluja, uwielbimy Boga w Jego Zwycięstwie na grzechem i śmiercią.

Obecny czas znaczony jest wielkim cierpieniem milionów naszych Braci i Sióstr na Ukrainie. Czas straszliwej wojny, która nie oszczędza niewinnych ludzkich istnień, przypomi- na nam o konieczności budowania cywilizacji miłości. Po- trzeba więc nam, osobom konsekrowanym, na nowo od- krywać sens naszego życia i powołania. W tych trudnych chwilach jakże ważne jest świadectwo naszej wiary w Chry- stusa, który w ostatnich chwilach swego ziemskiego życia, prosił nas: «miłujcie się wzajemnie, tak, jak Ja was umiłowałem».

Dziękuję Wam, Bracia i Siostry za Waszą wzajemną miłość we wspólnotach, w których żyjecie. Dziękuję za wasze od- ważne i czytelne świadectwo wiary, popartej konkretnym uczynkami miłosierdzia, także wobec tych, którzy przybyli do naszego kraju, ratując się przed okrucieństwem wojny. Dziękuję Wam za każdą Waszą inicjatywę i zaangażowanie się w niesienie pomocy humanitarnej na Ukrainie.

Niech słowa Chrystusa: «Jam zwyciężył świat», z nową mocą zabrzmią w naszych sercach. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Was miłością i pokojem, niech udzieli Wam i Waszym wspólnotom błogosławieństwa na każdy dzień. Maryja nasza Matka, niech otacza Was swoją miłością, strzeże i chroni przed wszelkim złem.

Bądźmy świadkami poranka wielkanocnego i dzielmy się pokojem Chrystusowym z tymi, którzy są obok i z tymi, do których jesteśmy posłani!
I pamiętajmy, że Chrystus mimo drzwi zamkniętych – przychodzi do każdego człowieka…

z serca Wam błogosławię

+ Jacek Kiciński CMF Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda