ZAPROSZENIE: Kurs Teologii Życia Konsekrowanego we Wrocławiu

Redakcja

7 Paź 2017

Po raz kolejny, jako Misjonarze Klaretyni wychodzimy naprzeciw wyzwaniom związanym z formacją osób konsekrowanych. W tym celu powołaliśmy do życia Instytut Teologii Życia Konsekrowanego, którego częścią integralną jest Kurs Teologii Życia Konsekrowanego. Z wykładów mogą skorzystać osoby konsekrowane, jak również osoby należące do indywidualnych form życia konsekrowanego.

Udział w Kursie Teologii Życia Konsekrowanego traktowany jest także, jako element formacji początkowej oraz jako przygotowanie się do profesji wieczystej. Wiele osób swoją obecność w Instytucie traktuje, jako istotny element osobistej formacji zakonnej. Naszymi słuchaczami są także ci, którzy w procesie formacji permanentnej chcą – według słów Apokalipsy – powracać do pierwotnej miłości, która z upływem lat mogła zostać „przygnieciona” codziennymi obowiązkami.

Wiedza zdobyta podczas Kursu stanowi też doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Zachęcamy serdecznie Was do wzięcia udziału we wspólnej trosce, jaką jest formacja w życiu konsekrowanym.

Przy okazji pragnę poinformować Was, że w ramach Instytutu TŻK, w maju organizujemy Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone aktualnym problemom Kościoła i osób konsekrowanych. Już teraz na nie zapraszam w dniach 28.04. – 01.05. 2018. Jest to wspaniała okazja do pogłębienia zdobytej wiedzy w trakcie trwania Kursu Teologii Życia Konsekrowanego

Instytut TŻK, od tego roku akademickiego zmienił też swoją siedzibę i miejsce wykładów; mieści się teraz przy parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu, przy ul. Odona Bujwida 51; Wejście B. Więcej informacji: www.klaretyni.pl lub [email protected] tel.: 71 328 29 03;

Pierwszy zjazd i inauguracja roku 2017/2018 dnia 7 października 2017 roku. Uroczystej Eucharystii w parafii pw. św. Wawrzyńca, o godz. 1100 przewodniczyć będzie i słowo pouczenia skieruje do nas Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

o. Aleksander Bober CMF
Dyrektor Instytutu
Teologii Życia Konsekrowanego