1957.01.06 – Warszawa – List do wyższych przełożonych zakonów męskich

Redakcja
 
Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski

LIST DO  WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH

Warszawa, 06 stycznia 1957 r.

 

W związku z przygotowaniem Wiernych na odnowienie Przyrzeczeń Jasnogórskich, w dniu 5 maja br. Episkopat Polski prosi o wydanie Kapłanom zakonnym następujących wskazań:

1/ Kapłanom zakonnym, oddającym się prowadzeniu misji i rekolekcji wielkopostnych w r. 1957 (przygotowanie do odnowienia ślubowań jasnogórskich w dniu 5 maja 1957 r.) należy polecić, by pokutną, a zwłaszcza budującą część tych ćwiczeń duchownych oparli na przewodnich myślach tekstu ślubowań jasnogórskich. Tematy nauk można ujmować w słowach ślubowań.

2/ Duch ślubowań, ich myśli i słownictwo mają dominować w rekolekcjach i dniach skupienia dla kapłanów, osób zakonnych, kleryków i nowicjuszów.

3/ Prowadzący ćwiczenia duchowne kapłani zakonni winni podkreślać, że wykonanie ślubowań jasnogórskich jest drogą narodu ku 1000-leciu chrztu św.

4/  Zakonnicy, prowadzący misje i rekolekcje w r. 1957, zwłaszcza wielkopostne powinni przestudiować maszynopis: „Każdy kapłan pracuje nad wprowadzeniem w życiu ślubowań jasnogórskich.” Powinni mieć i studiować tekst ślubowań.

5/ Wskazania, tyczące się pracy maryjnej w parafiach, powierzonych zakonom, podają Ordynariusze Diecezji.

Ufam, że kapłani zakonni okażą pełną gorliwość, o Chwałę Królowej Polski, o dobre przygotowanie Ludu Wiernego do przyrzeczeń, o podniesienie moralne naszego Narodu. Pracy tej całym sercem błogosławię.

+ Stefan Kard. Wyszyński

Archiwum KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda