Miłosierdzia Bożego

Redakcja

Kontakt

Instytut Miłosierdzia Bożego
Kuria Diecezjalna Toruńska,
Wydział Spraw Życia Konsekrowanego
ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń

Instytut Miłosierdzia Bożego jest żeńskim, świeckim instytutem życia konsekrowanego zatwierdzonym na prawie diecezjalnym.

Członkinie Instytutu zobowiązują się ślubami do życia według rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Instytut korzeniami sięga czasów II wojny światowej i wywodzi się ze wspólnoty powołanej w Wilnie przez Sługę Bożego ks. Michała Sopoćkę.

Ideologia Instytutu opiera się na orędziu Pana Jezusa o Miłosierdziu Bożym, przekazanym św. Faustynie. Stąd wypływają cele, które ma realizować każda z członkiń:

  • uwielbianie Miłosierdzia Bożego i wypraszanie go dla świata
  • szerzenie czci Miłosierdzia Bożego
  • świadczenie miłosierdzia w swoim środowisku czynem, słowem i modlitwą.

Członkinie

Instytutu Miłosierdzia Bożego pozostają w swoich środowiskach rodzinnych, zawodowych i społecznych. Życie wspólnotowe – choć bez form zewnętrznych – pomaga członkiniom w osobistym dążeniu do świętości oraz w ich pracach ewangelizacyjnych. Członkinie Instytutu mieszkają w Polsce, w Brazylii, w USA i we Włoszech. Z Instytutem Miłosierdzia Bożego związane są osoby stowarzyszone: mężatki (za zgoda małżonków) i osoby wolne. Uczestniczą one w misji i życiu Instytutu, ale nie składają ślubów, tylko przyrzeczenia według przyjętego regulaminu.

Szczególnym charyzmatem, który przenika życie każdej z nich jest całkowite zawierzenie Miłosierdziu Bożemu.
Wezwanie "Jezu ufam Tobie" jest oparciem zarówno dla ich życia wewnętrznego jak i dla działalności zewnętrznej. Z tą postawą łączy się powierzenie swego życia Matce Bożej Miłosierdzia.

www.kkis.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda