Adwentowe Zamyślenia w Przemyślu

W kościele Ojców Reformatów w Przemyślu odbyły się 11 grudnia Adwentowe Zamyślenia dla studentów i młodzieży w kierunku Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wieczornej modlitwie przewodniczył bp Adam Szal.

W przesłaniu skierowanym do młodzieży, bp Adam zwrócił uwagę, że SDM stanowią swego rodzaju kontynuację ewangelicznego spotkania bogatego młodzieńca z Chrystusem. Z kolei ks. Jan Mazurek, diecezjalny moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży, podzielił się refleksją ze ŚDM w Rzymie, w 2000 roku. Zachęcał zebranych, by włączyli się w rytm duchowych przygotowań do ŚDM w Krakowie, wszak tylko tak umotywowany udział w wydarzeniu wiary, przynosi błogosławione owoce w chrześcijańskim życiu. Wzruszające świadectwo przedstawiła Olesia Wąsowicz z Ukrainy, studentka stosunków międzynarodowych i mechatroniki w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Olesia zaświadczyła, że młodzi Ukraińcy nie mogą spokojnie myśleć i przygotowywać się do światowego wydarzenia wiary w Krakowie, ze względu na trwającą tam, od ponad roku, agresję rosyjską. Zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, wyrażonej w pieśni pt. „Boże, proszę Cię za Ukrainę”.

W adwentowej modlitwie wzięli udział studenci i młodzi wraz z duszpasterzami, a także pątnicy Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupy św. Jacka, z ks. Marcinem Wilkiem, przewodnikiem grupy. Uczestnicy wieczornej refleksji i modlitwy, włączyli się także w adwentową inicjatywę ewangelizacyjną, zainspirowaną przez Duszpasterstwo Akademickie, pod nazwą „Zaproś Jezusa na Święta. Urodziny bez Jubilata, nie mają blasku”

Za: www.przemyska.pl